Home INFO Некогашната модна икона со стилизирана фризура Дејвид Бекам ја губи косата (фото)

Некогашната модна икона со стилизирана фризура Дејвид Бекам ја губи косата (фото)

реклама:G Natural

Една од најголемите фудбалски ѕвезди Дејвид Бекам кој во моментов е сопственик на клубот Интер Мајами кој се натпреварува во американската МЛС лига сеуште е мета на медиумите каде и да се појави.

Но она што го забележаа папараците а ги загрижи и неговите фанови е проблемот со неговата коса која отсекогаш била дел од неговиот имиџ.

Имено Бекам бил фотографиран пред едно кафуле без капа на главата која што во последно време постојано ја носи и може да се забележи дека очигледно има проблем со опаѓањето на косата.

Иако тој посотојано се труди да се справи со овој проблем со најразлични препарати сепак изгледа неуспешно.

Тој во интервју во 2012 година на оваа тема изјавил дека доколку некогаш му падне косата ќе си ја избричи главата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------