Home INFO Непребол: Тринаесет години од последниот концерт на нашиот Тоше

Непребол: Тринаесет години од последниот концерт на нашиот Тоше

реклама:G Natural

На 5 октомври, пред точно тринаесет години Тоше Проески го одржа својот последен концерт.

Концертот беше хуманитарен а собраните средства беа наменети за обновување на училиштата во Македонија.

На почетокот ја изрази својата огромна среќа и посака за неколку години сцената да биде од другата страна и да има уште повеќе посетители.

Тој загина само неколку дена по неговиот последен концерт, на 16 октомври 2007 година.

Во продолжение погледнете го концертот:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------