Home INFO Нова естрадна војна, еве со која пејачка овојпат се скара Јелена Карлеуша

Нова естрадна војна, еве со која пејачка овојпат се скара Јелена Карлеуша

реклама:G Natural

Типично за српската дива Јелена Карлеуша е таа периодично да е во конфликт со нејзини колеги.

Кога некој ќе и засмета, Јелена не биа зборови па отворено го навредува на социјалните мрежи.

Според српските медиуми, на повидок е нова естрадна војна на Карлеуша и тоа со пејачката Емина Јаховиќ.

Јавни препукувања сеуште нема, но добро упатени лица за медиумите откриваат дека тие две повеќе не се пријателки, а причината за ова е Наташа Беквалац.

Наводно Карлеуша и замерила на Јаховиќ што снимила дует со Беквалац, и покрај тоа што многу порано дует договарале токму Јелена и Емина.

“Јелена полуде кога од медиумите откри дека Наташа и Емина најавуваат дует. Таа предходно се договараше за истово со Емина, но таа се одлучи за дует со Беквалац. Во истиот момент Јелена ја избриша Емина од Инстаграм, со што и даде на знаење дека нивното пријателство е завршено.” – открил добро упатен извор за српски Курир.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------