Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Нова скандал од Пике, се карал со новинар на Твитер

Нова скандал од Пике, се карал со новинар на Твитер

реклама:G Natural

Нема ден а да не се појави нова пикантерија поврзана со разделбапа и пост разделбата меѓу Пике и Шакира.

Овојпат на Пике му пречеше новинарот Жорди Мартин кој откри некои детали од неговиот живот и отворено ја поддржа Шакира.

– Мојот најдобар пријател ме гледа – напиша тој на Твитер.

Новинарот сподели скриншот од сторито на Инстаграм на која ги сподели своите написи за Џерард и Шакира, во која можете да видите како Пике ги прегледал неговите сториња.

Тогаш во коментар се огласи поранешниот фудбалер и му порача:

„Остави ја дрогата. Кокаинот е лош за тебе”.

На тоа новинарот одговори со подолг коментар, а потоа го избриша неговиот одговор.

– Јас не те тагнувам а ти реагираш. Продолжуваш да ги гледаш моите приказни. Тебе те мрази половина свет. Можеби има нешто што ве загрижува и не сакате да излезе тоа на површина? Дали вие и вашата нова девојка ќе добиете повеќе слава вака? – пишуваше во избришаниот коментар.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------