Home INFO Новина од Твитер за корисниците кои се со претплата

Новина од Твитер за корисниците кои се со претплата

реклама:G Natural

Услугата Twitter Blue подобри некои популарни опции, па сега е можно да се менуваат твитовите еден час откако ќе бидат објавени на социјалната мрежа.

Корисниците кои на социјалната мрежа Твитер и плаќаат такса од осум долари месечно, покрај можноста за проверка на сметката, имаат и опција за „уредување“, односно менување на оригиналните твитови. Според официјалното соопштение, уредувањето на твитовите сега е зголемено за претплатничката услуга Twitter Blue од 30 минути на цел час од моментот на објавување.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------