Home ШОУ БИЗз Мак сцена Откако не успеале со салонот за убавина му го запалиле џипот

Откако не успеале со салонот за убавина му го запалиле џипот

реклама:G Natural

Утрово беше запален џипот на познатиот стилист Арменд Рамадани пред неговиот дом.

Се работи за џип од марката „Опел Антара“ и причинето е голема материјална штета. Случајот во полиција и пожарна го пријавиле неговите соседи, а неколку минути по опожарувањето се појавил и стилистот кој вели дека лично бил сведок на немилиот настан.

Вели дека и претходно сторителите се обиделе да го запалат и неговиот салон, но дека не успеале во намерата. Побара од надлежните институции веднаш да го расветлат случајот. Од МВР велат дека работат на целосно расветлување на случајот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------