Home INFO Ова е менито на Меган Маркл! Еве што прави за да е...

Ова е менито на Меган Маркл! Еве што прави за да е слаба и здрава

реклама:SANSIRO

Според британските медиуми, Меган МАркл особено води грижа за исхраната.

Бившата војвотка од Сасекс е љубител на спортот, а витката линија ја одржува со вежбање.

Во интервју за „Delish“, Меган открива дека веднаш по будењето конзумира вода со лимон, а потоа следи пире од банани.

За ручек на мени има протеинска храна, бадеми и јаболки. Зелениот чај или сок за детоксикација се нејзната ужинка, а вечерата и се состои од тестенини со тиквички, пармезан и чаша вино.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------