Home INFO Ова е трикот за полни усни на Мерлин Монро

Ова е трикот за полни усни на Мерлин Монро

реклама:G Natural

Мерлин Монро била специфична по своите прекрасни и секогаш нашминкани усни.

Црвениот кармин бил нејзин заштитен знак.

Но, салавната убавица не го постигнувала овој изглед за секунда.

Нејзиниот висажист користел неколку нијанси на црвена боја за да постигне совршен изглед подготвен за бакнежи.

Со малку труд и вие можете да имате црвени усни како на Мерлин Монро, а потребни ви се два кармина,четка за нанесување, сјај и балзам.

Ве водиме чекор по чекор од оваа постапка:

-Направете контура на усните со темно црвена нијанса

-Со посветлиот, исполнете ја внатрешноста на усните

-Со третата црвена нијанса, помешајте на усните врз веќе нанесените две нијанси

-Додајте само малку сјај на средината на усните

-Ако усните ве затегаат поради премногу боја, тогаш нежно премачкајте и со балзам

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------