Home INFO Верна на корените и традицијата: Дуа Липа играше “Шота” во Приштина (ВИДЕО)

Верна на корените и традицијата: Дуа Липа играше “Шота” во Приштина (ВИДЕО)

фото: Инстаграм
реклама:G Natural

Од 02 до 04 Август годинава, во Приштина се одржа познатиот фестивал „Sunny Hill“.

Организаторите на фестивалот на сцена да ги донесоа ултра популарните Мајли Сајрус, Дуа Липа и албанскиот рапер од Америка познат како Гаши.

За време на настапот на Гаши, тој побарал од Дуа Липа заедно да заиграат на традиционалното албанско оро „Шота“.

Пејачката со задоволство го прифатила неговиот предлог, а како игра погледнете во продолжение.

View this post on Instagram

Shqipe we made it… @gashi & @dualipa ????????

A post shared by Prive.al (@prive.al) on

View this post on Instagram

Shqipe we made it… @gashi & @dualipa ????????

A post shared by Prive.al (@prive.al) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------