Home INFO Која е Викторија од „Victoria’s Secret“ ?

Која е Викторија од „Victoria’s Secret“ ?

реклама:G Natural

Кога би можеле барем на еден ден да бидат во „туѓа кожа“, најголем број од жените би ги избрале токму ангелите на Викторија Сикрет.

Најпрепознатливиот бренд за долна облека има продавници насекаде во светот, а секоја година прави близу 400 милиони копии од своите каталози.

Една од најголемите дилеми поврзани со овој бренд е всушност која е Викторија? Се претпоставува дека Викторија била англиска кралица од 19 век. Нејзиниот сопруг Алберт со кого имала дури 9 деца починал, а таа тагувала за него се до нејзината смрт, дури 40 години. Во тоа време жените задолжително носеле корсети со цел да ги истакнат своите облини, па тука се поставува прашањето која била тајната на Викторија? И дали била фатална убавица која само нејзиниот сопруг можел да ја освои? Ова е само една од претпоставките поврзани со Викторија, а вистинската приказна можеби и никогаш нема да ја дознаеме.

View this post on Instagram

Because everyone loves a sneak peek.

A post shared by Victoria's Secret (@victoriassecret) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------