Home INFO Овие пет работи треба веднаш да ги дезинфицирате

Овие пет работи треба веднаш да ги дезинфицирате

реклама:G Natural

Според експертите преку рацете пренесуваме голем број на микроби, особено од нешатата кои постојано ги допираме. Затоа, ви нудиме листа на неколку нешта кои треба да ги дезинфицирате барем еднаш неделно, а доволно е само едно марамче и алкохол.

1. Мобилниот телефон

2. Тастатурата и глушецот

3. Далечинскиот управувач

4. Четките за заби и чашката за четките

5. Прекидачите за светло и кваките

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------