Home INFO Паника: Змија се појави на аеродром и ги преплаши патниците (ВИДЕО)

Паника: Змија се појави на аеродром и ги преплаши патниците (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Необичен призор е снимен на аеродром на Филипините. Змија влегла во чекалната на и ги преплашила патниците.

Многумина биле во неверување како змијата успеала да ги пројде сите контроли и обезбедувањето и да успее да влезе во чекалната.

“Неможев да поверувам дека гледам змија! Никој не го очекуваше ова! Многу луѓе бе преплашени. Ситуацијата беше возбудлива и смешна” – изјавил патник.

На овој инцидент веднаш реагирало обезбедувањето кое успеало да ја смири ситуацијата. Влекачот е вратен во природа без да биде повреден.

Надлежните во аеродромот потврдиле дека змијата не е повредена.

“Не знаеме како успеала да стигне до чекалната без да биде приметена од обезбедувањето. Но никој од патниците не е повреден а тоа е најважно!” – стои во соопштението.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------