Home INFO Кејт Мидлтон има двојничка: Евтини копии за стил како војвотката

Кејт Мидлтон има двојничка: Евтини копии за стил како војвотката

реклама:Велигден со Стаф

Кејт Мидлтон е вистинска модна инспирација за жените во Велика Британија, но и ширум целиот свет.

Но, опсесијата со стилот на војводката овој пат отиде чекор подалеку, а оваа девојка е доказ за тоа.

30-годишната козметичарка Кејт Урбанкса, купува буквално се што ќе облече планетарно познатата имењачка.

Таа купува копии на гардеробата на Кејт Мидлтон или пак слични парчиња на нејзините, но за многу помала сума.

Во разговорот за „Daily Mail“, таа изјави дека го обожува стилот на војвотката, затоа што е скромен и класичен, за разлика од облеката на повеќето ѕвезди на денешницата.

„Нејзината облека се состои од квалитетни парчиња, кои одново и одново може да се носат“, вели козметичарката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------