Home INFO Пиењето вода во вистинско време е многу важно

Пиењето вода во вистинско време е многу важно

реклама:Лето во Банско

Истражувањата покажале дека пиењето вода во конкретни моменти ги зголемува здравствените бенефиции на овој пијалак.

За најдобро да ги искористите благодетите на водата, следете ги овие совети за пиење вода:

2 чаши вода кога ќе се разбудите – ќе ги активирате внатрешните органи.

1 чаша вода, половина час пред јадење – помага во варењето на храната.

1 чаша вода пред туширање – помага во намалување на крвиот притисок.

1 чаша вода пред спиење – помага на крвотокот и може да помогне во избегнување на срцев или мозочек удар.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------