Home INFO Почина гитаристот на легендарната група ABBA

Почина гитаристот на легендарната група ABBA

реклама:Лето во Банско

Ласе Веландер, гитаристот на легендарната група ABBA, почина на 70-годишна возраст, објавија неговите роднини.

„Со неопислива тага мораме да објавиме дека нашата сакана Ласе почина. Неодамна на Ласе му беше дијагностициран рак кој достигнал напредна фаза. Рано на Велики петок наутро, тој почина опкружен со своите најблиски“. – објави семејството.

Шведската музичка ѕвезда беше дел од најголемите хитови на групата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------