Home INFO Почина раперот Кулио! Причината за смртта сеуште непозната

Почина раперот Кулио! Причината за смртта сеуште непозната

реклама:Велигден со Стаф

Педесет и девет годишниот рапер Кулио е пронајден мртов во својот дом, пренесоа американските медиуми.

Причината за смртта е сеуште непозната, а наводно Кулио бил пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес, од страна на негов пријател.

Кулио стана познат по неговиот хит „Gangster paradise“ од 1995 година, за кој ја доби наградата „Греми“ за најдобар соло настап. Песната беше создадена како саундтрак за филмот „Dangerous minds“, чија главна улога ја толкува Мишел Фајфер.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------