Home INFO Погледнете го новиот спот на Здравко Чолиќ (ВИДЕО)

Погледнете го новиот спот на Здравко Чолиќ (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Чола сними видео за насловната тема од актуелниот албум „Ono malo sreće“.

Во реализацијата на видеото учествувале повеќе од 30 луѓе.

Текстот за песната е на Антонија Шола а музиката е на Иван Зак.

За реализацијата на спотот се погрижил стариот соработник на Чола, Александар Керекеш.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------