Home INFO Се запали познатото филмско студио на Ворнер Брос

Се запали познатото филмско студио на Ворнер Брос

реклама:G Natural

Во текот на вчерашниот ден во Лондон избувнал голем пожар во студиото на Ворнер брос.

Со огнот се борат 18 противпожарни возила, а голем е бројот на пожарникари кои се излезени на терен.

Засега нема информации за можни жртви, ниту пак за висината на материјалната штета.

Во ова студио, меѓу другите, снимени се и филмовите „Хари Потер“, „Бетмен“, „Спајдермен“…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------