Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Погребан Тозовац со звуците на неговите хитови (видео пренос)

Погребан Тозовац со звуците на неговите хитови (видео пренос)

реклама:G Natural

Вчера на новите гробишта во Белград во Алеата на заслужните граѓани беше погребан Предраг Живковиќ Тозовац.

Во неговото вечно почивалиште беше испратен со хармониката на Александар Софрониевиќ, и виолина свирејќи ги неговите хитови „Виолино, не свирај“, и популарната „Љубави моја, туго“.

Целиот погреб го пренесуваа српските медиуми на своите Јутјуб канали па во продолжените можете да погледнете како беше испратен Тозовац….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------