Home INFO Првата дама на САД денес слави јубилеен роденден

Првата дама на САД денес слави јубилеен роденден

реклама:G Natural

Сопругата на претседателот на САД, Доналд Трамп денес го слави својот јубилеен, 50-ти роденден.

Меланија Трамп е поранешна манекенка од Совенија, која во 1996 година се преселила во Америка со цел да направи кариера како модел.

Во 2005 година се омажила за Трамп и го имаат синот Барон.

Иако таа не се појавува толку често во јавностаин, а во голема мера е во сенка на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија честопати го привлекува вниманието на медиумите со нејзиниот стајлинг.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------