Home INFO Радио промоција: Слаткар го има хитот за ова лето! (видео)

Радио промоција: Слаткар го има хитот за ова лето! (видео)

реклама:G Natural

Македонскиот артист Слаткаристика ја објави својата нова песна насловена “Maria”.

Песната е во соработка со грчките артисти Мосел и Слоган.

Музиката е на Слаткаристика и Мосел, текстот на Слаткаристика, Мосел и Слоган, а на аранжманот на песната работеа Иван Јованов-Ивајо и Брет Битс.

Марко гостуваше во Радио Хит 107.4 фм, а еве што откри за новата песна и плановите за ова лето.


Во продолжение, погледнете го видео спотот за “Maria”:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------