Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Раперот Буба Корели пуштен по распитот за престрелката, еве за што се...

Раперот Буба Корели пуштен по распитот за престрелката, еве за што се терети…

реклама:Велигден со Стаф

Босанецот Амар Хоџиќ, или познат како Буба Корели, бил ослободен од притвор, откако синоќа бил уапсен поради вооружен инцидент во населбата Ступ, заедно со неговиот братучед Омар Цуриќ кој исто така бил учесник во инцидентот и пуштен по распитото во полицијата.

Како што било наведено, немало законска основа за нивно понатамошно притворање.

Корели ќе чека да се појави пред обвинителот,кој наводно е обвинет за 3 работи – предизвикување општа опасност, носење оружје и нанесување тешки телесни повреди, објави „Дневни аваз“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------