Home INFO Се гледаме во Ротердам – порача Васил Гарванлиев

Се гледаме во Ротердам – порача Васил Гарванлиев

реклама:G Natural

“Се гледаме во Ротердам!
Ви благодарам на сите за љубовта, поддршката, и позитивната енергија.
Љубовта секогаш победува а музиката допира
ЗАЕДНО стоиме овде!” – порача Васил Гарванлиев на својот Фејсбук профил по потврдата дека сепак ќе ја претставува нашата земја на изборот за песна на Евровизија.

По бројните реакции на македонската јавност и негодување тој да учествува на Евросонг, предизвикани од видеоспотот и интервјуто на Васил, се формираше Комисија за утврдување одговорност на Македонска радио телевизија, која одлучи дека тој, сепак, ќе остане македонски претставник за овогодинешниот избор за песна на „Евровизија“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------