Home INFO Се има, се може: Еве како Лепа Брена ужива во летото

Се има, се може: Еве како Лепа Брена ужива во летото

реклама:G Natural

Брена со децении е присутна на музичката сцена.

Таа важи за една од најбогатите пејачки во регионот, а позната е по тоа што умее на правилен начин да ги вложи заработените средства.

Со своето семејство таа има уште неколку бизниси кои не се поврзани со музиката, кои и носат одлична заработка.

Познатата пејачка Лепа Брена, и нејзиниот сопруг, екс тенисерот Боба Живојиновиќ пред пандемијата купиле јахта долга 30 метри, за која наводно искеширале околу 6 милиони долари.

Ова лето, парот крстари по медитеранот, а друштво им прават пријатели и сестрата на Брена.

Пејачката предходно открила дека јахтата има шест спални соби, а на социјалните мрежи таа сподели фотографија на која во целост се гледа милиони вредната јахта.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------