Home INFO Се огласи сопругата на Алек Болдвин, еве што порача

Се огласи сопругата на Алек Болдвин, еве што порача

реклама:G Natural

Хиларија, сопругата на Алек Болдвин одлучи да проговори по инцидентот на филмскиот сет кога нејзиниот сопруг смртно ја рани 42 годишната директорка на фотографија.

Хачинс работела на сетот на вестерн филмот “Рѓа”, кога минатиот четврток актерот Алек пукал со пиштол реквизит и смртно ја рани. Подоцна се испоставило дека пиштолот во себе имал вистински куршуми.

Хиларија со објава на Инстаграм напиша

“Моето срце е со Халина. Нејзиниот сопруг. Нејзиниот син. Нивното семејство и саканите. И со мојот Алек. Нема зборови, невозможно е да се опише шокот и болката во срцето поради вака трагична несреќа.”

Наводно, на снимањето на Болдвин му бил даден таканаречен ладен пиштол, кој не содржи муниција пред да ја вежба својата сцена и да се случи немилиот настан.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------