Home INFO Семејството повторно заедно! Елена Велевска одлучи да и даде втора шанса на...

Семејството повторно заедно! Елена Велевска одлучи да и даде втора шанса на љубовта!

реклама:G Natural

Јавноста беше шокирана откако нашата најпозната фолк пејачка објави дека се разведува и е жртва на семејно насилство.

И покрај семејните проблеми Велевска не ја запостави успешната кариера и продолжи со ист интензитет да работи.

Сепак, првенствено заради своите три маолетни деца, таа одлучила да му прости на сопругот и да му даде шанса на бракот, па ја повлекла бракоразводната парница.

-По долги разговори, како зрели личности, првенствено родители на три малолетни деца, јас и мојот сопруг Марјан решивме да го затвориме лошото поглавје во нашиот живот, и да му дадеме шанса на семејството, и секако на љубовта која што ја имавме со години наназад. Повлечена е бракоразводната парница, а од јавноста барам почит на нашата приватност и разбирање – открива за ,,Фокус” .

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------