Home INFO Смути за добро утро: Со само три намирници до енергичен почеток на...

Смути за добро утро: Со само три намирници до енергичен почеток на денот

реклама:Велигден со Стаф

Се прави само од три намирници достапни насекаде во текот на зимата, а одлично е и за енергично започнување на денот, за блескава кожа, како и за здрава замена на меѓуоброк.

Оваа чаша полна со здравје содржи само 100 калории.

Направете си го ова смути уште ова утро и размазете се себеси со здрав почеток на денот.

Потребни намирници

-1 јаболко

-2 моркови

-1 потокал

Подготовката е едноставна, изупете ги намирниците, и ставете ги во соковник. Додадете вода по потреба. На крајот додадете и малку ѓумбир во прав.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------