Home ЗАБАВА Занимливости Со 81,6 милијарди долари Цукемберк е трет најбогат човек во светот

Со 81,6 милијарди долари Цукемберк е трет најбогат човек во светот

реклама:МЕЛЕМ ОД КАНТАРИОН

Основачот на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, веќе е на третото место на најбогати луѓе во светот, според новата листа на „Идексот на милијардери“ на агенцијата „Блумберг“.

Цукерберг го надмина Ворен Бафет, кој досега беше на третото место, откако акциите на „Фејсбук“ се зголемија за 2,4 отсто.

Првото место на листата на „Идексот на милијардери“ се уште го зазема Џеф Безос, основачот на „Амазон“, а второто Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“.

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------