Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Со маски и протоколи се ожени водителот Марко Новески: „Те сакам Плавевска“...

Со маски и протоколи се ожени водителот Марко Новески: „Те сакам Плавевска“ (видео)

реклама:Велигден со Стаф

По неколку годишна врска и заеднички живот водителот Марко Новески и Цена Плавевска стапија во брак.

Со сите потребни безбедносни протоколи и во неформална опупуштена гардероба тие завчера ги ставија своите потписи во матично.

Марко на своите социјални профили објави видео од овој чин па неговите фанови можеа да видат дел од нивната венчавка.

Тој се заблагодари за многуте коментари и честитки со ново видео кое го направи со сопругата во својот дом.

Забавата со сите протоколи е закажана за утре во еден познат ресоторан.

Честитки Марко!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------