Home INFO Стоп за “Задруга”! Се укинува котроверзното реално шоу на Пинк (видео)

Стоп за “Задруга”! Се укинува котроверзното реално шоу на Пинк (видео)

реклама:Лето во Банско

По свирепите убиства кои во два наврата се случија во Србија, народот излезе на улиците и масовно протестираше против реалните шоуа во кои се пропагира насилство.

Едно од реалните шоуа кое ги бие лош глас, но за жал и одличен рејтинг на гледаност, е реалното шоу Задруга кое се емитува на ТВ Пинк.

Сопственикот на „Пинк“, Жељко Митровиќ, за првпат влезе во „Задруга“, каде најавви дека ова е последна сезона на реални шоуа од ваков вид, а „Задруга“ и официјално ќе заврши засекогаш по оваа сезона.

Јавноста во Србија со години реагира на штетното влијание на тв соджини од типот на задруга, а очигледно бруталниот масакр кој се случи придонесе за конечно згаснување на ова контроверзно реално шоу кое свој подем има и кај нас.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------