Home INFO СУПЕР ТРИК: Еве како да ги скриете ПРЕРАМКИТЕ ако носите отворен фустан

СУПЕР ТРИК: Еве како да ги скриете ПРЕРАМКИТЕ ако носите отворен фустан

реклама:Лето во Банско

Порано прерамките беа најголем проблем за жените. Како да ги скриете? Па, едноставно е.

Со помош на овој трик, не мора да трошите пари на проѕирни прерамки или самолепливи градници. Треба да го направите следново:

Опуштете ги прерамките до максимум, а потоа префрлете ја левата над главата и ставете ја под десната мишка, направете го истото со десната. Потоа само кренете го горниот дел од фустанот и проблемот е решен. Вашиот градник ќе остане на место, стегнат, а прерамките воопшто нема да ви пречат.

Дали ќе го пробате овој трик?

@yuyi_chua strapless bra hack you need to try! 💗 How to wear a regular bra with a strapless dress – this is just one method! I’ll share more hacks to hide bra straps with different types of tops and dresses soon 💞 #fashionhack #fashiontips #brahack #tutorial #clothinghacks #outfithacks #styletip ♬ Big Steppa – Flo Milli

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------