Home INFO Супер трик: Еве како експресно да разладите вино!

Супер трик: Еве како експресно да разладите вино!

реклама:Велигден со Стаф

Познат сомелиер советува како експресно да разладите вино.

Покрај вода и мраз, потребна ви е и сол.

Наполнете голем сад со вода и мраз и додадете сол. Потоптете го целото шише и на овој начин температутата брзо ќе се намали!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------