Home INFO Татко ми умре поради мене: Исповед на Аца Лукас

Татко ми умре поради мене: Исповед на Аца Лукас

реклама:G Natural

Тој е еден од најплатените пејачи во регионот, но неговиот проватен живот е турбулентен и честопати запаѓа во невоља.

Фолк пејачот Аца Лукас, пред повеќе од 15 години го загубил својот татко само еден месец откако излегол од затвор.

Болката не може да ја сокрие и тврди дека тогашната влада го умрела татко му.

„Јасно е дека еден месец по моето излегување од затвор татко ми почина. Беше болен, но најверојатно тоа немаше така да заврши доколку не се случеше она. Тоа беше заради тоа што не можеше да поднесе неговиот син да е во затвор. Беше убеден, дека ако сум во затвор јас сум крив. Не сфаќаше дека може да седиш во таква установа без причина“, изјавил Лукас.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------