Home INFO “Терминаторот” од самоизолација порачува: Слушајте експерти, игнорирајте морони!!

“Терминаторот” од самоизолација порачува: Слушајте експерти, игнорирајте морони!!

реклама:G Natural

Познатиот актер Арнолд Шварценегер одлучи да остане дома, во самоизолација, со цел да се заштити од коронавирусот.
Друштво му прават неговите миленичиња – понито и маската.

„Останете дома колку што е можно повеќе. Слушајте ги експертите, игнорирајте ги мороните. Ќе го поминеме тоа заедно“, напиша Арнолд Шварценегер.

Тој нагласи дека особено постарите луѓе не треба да излегуваат надвор.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------