Home INFO Урнебесно: Овој политичар успеа да го насмее целиот свет (ВИДЕО)

Урнебесно: Овој политичар успеа да го насмее целиот свет (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Мозес Али (79), првиот потпретседател на владата на Уганда и пензиониран воен генерал имал за задача со почетен удар да означи старт на нова фудбалска сезона.

Топката е поставена, Али фатил залет, успеал да шутира, но ….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------