Home INFO Утврдено е од што почина легендарниот комичар Боб Сагет

Утврдено е од што почина легендарниот комичар Боб Сагет

реклама:G Natural

Комичарот и актер Боб Сагет, минатиот месец беше пронајден мртов во хотелска соба во Орландо, Флорида, на 65-годишна возраст.

Според информациите кои за медиумите ги изнеле членовите на неговото семејство, утврдено е дека Сагет починал од повреда на главата.

Имено, констатирано е дека тој случајно се удрил во задниот дел од главата, наводно мислејки дека не е ништо опасно легнал да спие.

Семејството со овие информации ги негираше шпекулациите дека комичарот починал од предозирање со наркотици.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------