Home INFO Ви се верува ли? Оваа гума за џвакање вреди половина милион долари...

Ви се верува ли? Оваа гума за џвакање вреди половина милион долари (фото)

реклама:G Natural

Заштитен знак на Сер Алекс Фергусон, најголемиот фудбалски експерт на сите времиња е гумата за џвакање.

Гумата за џвакање која тој ја конзумирал на последниот фудбалски натпревар е продадена за неверојатни 450 000 евра.

На „Ebay“ ја објави навивач на Манчестер Јунајтед кој што му ја продал на анонимен фудбалски колекционер.

Сите средства биле насочени во хуманитарни цели.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------