Home INFO ВИДЕО: Цеца го поткачи Босанац, еве како и возврати!

ВИДЕО: Цеца го поткачи Босанац, еве како и возврати!

реклама:G Natural

Фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ е дел од жири комисијата во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд.

Во една прилика, за време на оценувањето на кандидатите, композиторот и продуцент Драган Стојковиќ Босанац прокоментира дека Марија Шерифовиќ е врвна пејачка, додека Цеца само популарна пејачка.

Очигнедно Цеца се навреди од коментарот, па му шпстави незгодно прашање на Босанац:

– Ако си толку добар продуцент, зошто од ќерка ти не направи ѕвезда? – го праша.

Мојата ќерка ја запиша чевртата година на Музичката академија, трите веќе ги заврши. Чекам да стане образуван музичар, мојата поддршка ја има – и возвратил Босанац.

За потсетување, Александра Стојковиќ Џиџа – ќерката на познатиот композитор, своевремено се натпреваруваше во Ѕвездите на Гранд, и сними неколку песни, но не направи некој особен успех на музичката сцена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------