Home INFO (Видео)Странските известувачи за македонските фудбалери: Каква победа, се бранеа со срце и...

(Видео)Странските известувачи за македонските фудбалери: Каква победа, се бранеа со срце и душа

реклама:Велигден со Стаф

Македонската фудбалска репрезентација вчеравечер во Палермо, приреди сензација, а сведоци за ова се и странските известувачи за натпреварот со Италија.

Победничкиот гол на Трајковски ја крена публиката на нозе, а коментаторите не го криеја своето воодушевување.

„Македонија оствари нестварна победа! Тие постигнаа на „Ренцо Барбера“ и продуцираа неверојатна победа. Се бранеа со срце и душааа!“, беа дел од коментарите на странските коментатори, за моментот со кој испишавме историја во светскиот фудбал.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------