Home INFO Викенд хороскоп 21-22.11.2020

Викенд хороскоп 21-22.11.2020

реклама:G Natural

Овен (21.03 – 20.04)

Можни се некои неочекувани промени на љубовен план. Не ви е лесно да излезете на крај со своите обврски. Не ја сакате монотонијата и тешко ви е да одржите сериозна врска бидејќи не сте подготвени да им одолеете на бројните искушенија.

Бик (21.04 – 21.05)

Викендов во никој случај не се потпирајте на среќата, ќе имате загуби. Немојте да ризикувате на било кое поле. Во љубовта ќе бидете задоволни и високо расположени.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Среќни сте и ќе видите дека трудот ви се исплател. Задоволни сте бидејќи знаете дека во иднина можете да остварите уште поголем успех. Во љубовта ќе имате разни прилики за нови познанства.

Рак (22.06 – 22.07)

Викендот ќе ви биде поволен за донесување на нови деловни одлуки или потпишување на некој договор. Во љубовта обидете се да разговарате со саканото лице за проблемите кои ве измачуваат.

Лав (23.07 – 22.08)

Пред вас е солиден викенд кога станува збор за работата и заработката. Ќе успеете да ја подобрите материјалната состојба. Во љубовта ќе имате многу убав однос со партнерот.

Девица (23.08 – 22.09)

Викендот не е претерно поволен за да се занимавате со важни одлуки и промени. Одморете го малку мозокот. Во љубовта можете да очекувате интересна ситуација со партнерот.

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе бидете склони лесно да му поверувате на секого, внимавајте некој тоа може да го злоупотреби против вас. Не им верувајте на сите. Во љубовта силно сте заљубени во партнерот и тоа нема да се промени.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пред вас е поволен викенд во кој ќе успеете да решите некои стари проблеми и компликации, тоа многу ќе ве направи задоволен. Во љубовта очекувате убав однос со саканото лице.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Викендот нема воопшто да ви биде поволен за работа, ќе имате големи недоразбирања и несогласувања со соработниците. Во љубовта ќе имате големи очекувања и ќе тежнеете кон тоа јасно да го дефинирате односот со саканото лице.

Јарец (22.12 – 20.01)

Не сте очекувале напорен викенд, а сепак ќе се случи да имате многу работа. Не ви е лесно да излезете на крај со сите обврски. Во љубовта ве очекува интересен контакт со лице од странство.

Водолија (21.01 – 19.02)

Очекувавте поголем успех па сега сте малку разочарани. Не треба да се грижите бидејќи ќе имате можност подоцна да ги промените работите. Во љубовта многу сте заљубени во својот партнер и сакате да бидете покрај него.

Риби (20.02 – 20.03)

Викендов не сте претерано тактични па лесно можете да се впуштите во некои кавги и препирки. Саканото лице се труди да ви угоди но вие едноставно не сте расположени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------