Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Водителката Николина Пишел престана да тагува по сопругот, со цветови во глава...

Водителката Николина Пишел престана да тагува по сопругот, со цветови во глава се врати на обврските (фото)

реклама:G Natural

По нешто повеќе од 40 дена откако го загуби својот неверен сопруг, српскиот историчар на уметноста Видое Ристовиќ, таа ја симна црнината и реши да престане со тагувањето и да се врати на обврските.

Николина се огласи на својот инстаграм-профил и со своите фанови сподели како се чувствува постирани и фотка каде носи розов фустан и цветови на глава.

„Вака решив да се чувствувам отсега па натаму! Знам дека ќе има подеми и падови, тешки моменти, болка, но и радост… Животот тече. Знам кој не би сакал да се заробам во тага и во стапицата на предавање на судбината, а знам кој не би замолчам. Задолжена сум доживотно да бидам борец за оние кои го заслужуваат тоа. И знам дека мојот сопруг тоа би го благословил… И тука сум, потпора и карпа кога е потребно, од која ќе се скршат сите лоши мисли и намери. Вистината е вистинската вредност. Често е почудна од фикцијата, но тоа е затоа што фикцијата е обврзана да се држи до веројатноста; вистината не е. Повторувањето не ја претвора лагата во вистина, понекогаш тоа се заборава. По долго време се почувствував утешена. И вратена во живот. Се гледаме повторно наскоро“, напишала Николина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------