Home INFO Временска прогноза: Подгответе се за вистинско лето

Временска прогноза: Подгответе се за вистинско лето

реклама:Велигден со Стаф

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец кој ќе биде најизразен по должината Повардарието.

Температурите ќе се движат во интервалот од 15 до 23 степени.

За време на викендот, како и на почетокот од следната недела, времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 33 степени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------