Home INFO Временска прогноза: Снег засега само на повисоките места

Временска прогноза: Снег засега само на повисоките места

реклама:Лето во Банско

Според УМХР, времето денеска ќе биде претежно облачно со променлива облачност во поисточните делови.

Од изутрина ќе има врнежи од дожд кои на места во попладневните часови ќе бидат обилни.

На планините, а попладне и на некои повисоки места, ќе има врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Температурата ќе се искачи до 12 степени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------