Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Заради смртта на мајка си сакаше да се откаже, победникот во „Ѕвездите...

Заради смртта на мајка си сакаше да се откаже, победникот во „Ѕвездите на Гранд“ со емтивна исповед

реклама:G Natural

Откако победи во вчерашното финале на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ младиот Махир Мулалиќ постојано е на мета на медиумите во балканот и за него пишуваат сите портали.

Несомнено дека ќе има одлична кариера и успех која за малку немаше да ја оствари доколу се откажеше заради смртаа на мајка си пред неколку месеци.

Имено Махир во една од изјавите за својот приватен живот искрено проговори за неговата трагедија во домот и загувата на неговата мајка:

-За жал мојата мајка не најде сила да ја дочека мојата победа. Таа почина пред неколку месеци.
Мајко, патувај сега некаде горе, пеј со мене и радувај се на овој мој успех, мајчице моја… беа толку силни зборовите на Махир кој под притисок на емоциите, разбирливо не издржа, па од очите му потекоа солзи. – Би сакал да ти кажам уште многу убави работи, но ќе го оставиме тоа за нашата следна средба мајко…
Го молам бога да ти даде рајски градини и јас ќе продолжам исто како што ти ме научи! Те сакам, мајко!
Луѓе, чувајте си ги мајките… Затоа што кога мајка ќе замине, само тогаш сфаќате кого всушност сте имале покрај вас! – изјави Махир.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------