Home INFO Завршува голготата на Бритни Спирс

Завршува голготата на Бритни Спирс

реклама:Велигден со Стаф

Се чини дека голготата на Бритни Спирс е при крај.

Вчера се одржа драматично рочиште, судијката во Врховниот суд во Лос Анџелес, го суспендирала Џејми Спирс како законски старател на имотот на пејачката.

Одлуката доаѓа неколку месеци откако поп-ѕвездата јавно го обвини татко ѝ за злоупотреба.

– Верувам дека суспензијата на Џејмс Спирс како законски старател е во најдобар интерес за штитеничката. Оваа наредба ќе биде во важност, уживала судијката.

Судот му нареди на Џејми што поскоро да му ги предаде сите средства на новиот овластен сметководител Џен Зејбел.

Бритни не присуствуваше на вчерашното сослушување.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------