Home INFO ЗОШТО Е ПОТРЕБНО ОВА ЛЕТО ДА ИМАТЕ МАСЛО ИЛИ МЕЛЕМ ОД КАНТАРИОН...

ЗОШТО Е ПОТРЕБНО ОВА ЛЕТО ДА ИМАТЕ МАСЛО ИЛИ МЕЛЕМ ОД КАНТАРИОН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ И СЕКАДЕ СО ВАС

реклама:Лето во Банско

Во минатото, но и денес, кантарионот се користи во народната медицина како антидепресив, седатив и антибиотик.

Ефикасните лековити својства на ова растение ѝ се припишуваат на активната состојка – хиперицин, која има противвоспалително, смирувачко и регенерирачко дејство.

Неговата употреба е многу широка, a особено се лековити производите од кантарионот, како со векови познатото кантарионово масло и мелем од кантарион.

Придобивките од овие препарати се навистина големи и ефикасни уште со првото нанесување.

Ова лето уверете се во благодетите на кантарионовото масло или мелем и нанесете ги доколку страдата или имате:

-рани
-изгоретини
-вагинални инфекции
-хемороиди
-проширени вени
-чиреви
-лузни,стрии и т.н

Она во што веднаш ќе ви помогне е нанесувањето по изложувањето на сонце, ќе ви ја смири и омекне кожата а ќе останете зачудени и во неговата ефикасност доколу имате црвенло и изгореници од сонце. За кратко по премачкувањето болката и маката ќе исчезнат и кожата ќе ви биде мека и сјајна.

Она што е најбитно може да се користат и за најмладите затоа што нема никакви несакани ефекти и појави.

Каде и да одите ова лето имајте една кутија од овој природен и 100% органски мелем кој ќе ви ги реши сите непланирани летни маки.

Нарачајте уште денеска:
масло (100 мл – 200 ден) или мелем од кантарион (50 мл – 200 ден)
на телефонскиот број: 078 981 351
или во инбокс на фан страната на „Г НАТУРАЛ“ доколку кликнете тука.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------