Home INFO Аца Лукас бесен, остана без 100 000 евра!

Аца Лукас бесен, остана без 100 000 евра!

реклама:G Natural

Српскиот турбо фолк пејач е во голем проблем, останувајки без виза пред концертите во Австралиј, акоја што му беше одземена заради неговата лажна изјава во пријавата.

Тој во пријавата на прашањето дали е осудуван напишал дека не е, но по проверката на полицијата испаднало дека не е точно, и дека тој дал лажна изјава.

Ова било причина веднаш да му биде одземена визата која што ја добил на 25 мај и со тоа мора да ги откаже серијата концерти во Австралија кои што требало да почнат за пет дена и да му донесат заработка од 100 000 евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------