Home INFO Северина со кредити ја одржува својата кариера, се шпекулира дека е во...

Северина со кредити ја одржува својата кариера, се шпекулира дека е во голема финансиска криза

реклама:Велигден со Стаф

Откако минатата година не и помина баш најдобро последниот албум и и се разниша кариерата, хрватската пејачка Северина одлучила со нова регионална турнеја да се врати на врвот.

За потребите и подготовките на концертните спектакли таа подигнала гредит од 70 000 евра, иако веќе имала еден кој што сеуште го враќала за нејзиниот албум во вредност од 100 000 евра.

Ги заложила нејзините недвижнини во Загреб и во родниот Сплит и напорно се подготвува за спектаклите.

Многумина веќе коментираат дека е во голема финансиска криза но како и да е ќе почекаме дали влогот на крајот ќе се исплати и кредитот ќе се врати.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------