Home INFO Агонијата на Дарко Лазиќ не престанува: Сеуште прима крв, еве зошто!

Агонијата на Дарко Лазиќ не престанува: Сеуште прима крв, еве зошто!

реклама:G Natural

Дарко Лазиќ веќе три недели се наоѓа во болницата во Земун по страотната сообраќајна несреќа.

По последната операција на ногата, тој сеуште е прикован за кревет, иако пациенти со истиот оперативен зафат веќе наредниот ден биле во можност да затанат на нозе.

Дарко и понатаму прима трансфузија.

– Дарко сеуште прима трансфузија бидејќи изгуби многу крв за време на операцијата. На секој час го посетува доктор и сеуште не е познато кога ќе може да стане од кревет- изјавил за српски Курир извор од болницата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------