Home INFO Бабин рецепт за благи тостерки

Бабин рецепт за благи тостерки

реклама:Велигден со Стаф

Состојки:

250 гр. маргарин

8 лажици шеќер

800 гр. брашно

1 прашок за пециво

1 ванилин шеќер

4 јајца

Подготовка:

Од сите состојки се меси смеса.

Се прават мали топченца, колку орев и се тостираат на тостер.

Готови се кога малку ќе поруменат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------